close
تبلیغات در اینترنت
اتحاديه ي انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان زبان و ادبيات فارسي كشور - 2

مشاهیر ادب و فرهنگ ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

پيشنهاد براي نظام رتبه بندي معلمان

پيشنهاد براي نظام رتبه بندي معلمان
پيشنهاد براي نظام رتبه بندي معلمان
 با احترام، نظر به تأكيد ويژه‏ي وزير محترم بر طرح نظام رتبه‏بندي معلمان و اعلام آمادگي براي پذيرش شاخص‏هاي مورد نظر در اين حوزه و نيز اهتمامي كه بر فعال‏سازي و پويايي انجمن‏هاي علمي آموزشي معلمان داشته‏اند، اتحاديه‏ي انجمن‏هاي علمي وآموزشي معلمان زبان و ادبيات فارسي كشور به عنوان عضو اين شورا وزارتي بررسي انجمن هاي علمي معلمان و به نمايندگي از ساير اتحاديه‏ها و انجمن‏هاي كشور، بر اساس تصميمات جلسه‏ي تاريخ 2/3/1394 اتحاديه‏ها، پيشنهادهاي زير را به منظور ايجاد انگيزه و رويكرد بيشتر معلمان به فعاليت در انجمن‏هاي علمي ارائه نموده است تا در صورت صلاحديد در شاخص‏هاي رتبه‏‏بندي همكاران فرهنگي اعمال نمايند.
پيشنهاد:
 
1.    در قسمتي از شاخص‏هاي رتبه‏بندي فرهنگيان، موضوع عضويت و همكاري در برنامه‏ها و فعاليت‏هاي انجمن‏هاي علمي آموزشي معلمان در سه سطح: عدم عضويت، عضويت عادي و عضويت فعال با امتيازهايي كه مصلحت مي‏دانيد، در نظر گرفته شود.
 
2.   به منظور ايجاد انگيزه و استفاده‏ي بيشتر از تجربه و دانش همكاران فرهنگي توانمندتر در پست سرگروه آموزشي و شوراي اجرايي و دبيري انجمن‏ها و بهره‏مندي بيشتر از توانمندي مديريتي آنها در برنامه‏هاي علمي و آموزشي، در قسمتي جداگانه يا در سطحي ديگر در همان شاخص قبل، موضوع تصدي سرگروه آموزشي استان و دبير يا عضو شوراي اجرايي انجمن‏هاي علمي آموزشي استان با امتيازي جداگانه در نظر گرفته شود.
با تشكر

         دبيرخانه اتحاديه


برای بارگیری متن نامه ارسالی اینجا را کلیک کنید.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 20 خرداد 1394 ساعت: 1:32 |تعداد بازدید : 417 نویسنده :

عرض تبريك

عرض تبريك

      با ابراز خرسندي و عرض تبريك، به اطلاع همكاران محترم اتحاديه مي رساند: غرفه ناشران گيلان متشكل از انتشارات فرهنگ ايليا، شركت تعاوني ناشران گيلان و انتشارات بلور به عنوان غرفه برتر نمايشگاه بين المللي كتاب تهران برگزيده شدند. كسب اين موفقيت را خدمت روابط عمومي محترم اتحاديه، سركار خانم پيروزي(مسؤول انتشارات فرهنگ ايليا)تبريك عرض نموده و براي ايشان توفيق در فعاليت هاي فرهنگي و علمي بيشتر از خداوند خواستاريم.

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 خرداد 1394 ساعت: 13:36 |تعداد بازدید : 516 نویسنده :

گزارش هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌

به نام خداوند جان آفرين

گزارش هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌(تبريز 6 و 7 خرداد 1394)

       هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی این استان، در تاریخ 6  تا  7  خرداد 1394  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان آذربایجان شرقی و دو دبیر مهمان از انجمن های استان‏های قزوین و کردستان در دو نشست جداگانه در كنار همايش نقد و تحليل كتب درسي فارسي و مهارت‏هاي نوشتاري در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره 2  تبریزبرگزار گردید.

     در اين نشست‏ها دستور جلسه قرائت گرديد و در خصوص موارد متعدد آن بحث و تبادل نظر شكل گرفت و موارد زیر مورد تأیید  اعضای شورای اجرایی اتحادیه  و دبیران مهمان قرار گرفت و به تصویب رسید.

 

 

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 خرداد 1394 ساعت: 12:39 |تعداد بازدید : 538 نویسنده :

اولين جلسه شوراي بررسي انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان

اولين جلسه شوراي بررسي انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان

     با عنايت به حسن نظر و توجه ويژه مقام عالي وزارت و مركز برنامه ريزي، منابع انساني و فناوري اطلاعات و بازنگري و به روز رساني آيين نامه و بخشنامه مربوط به انجمن هاي علمي معلمان به شماره ۲۰۵۲۷۶ تاريخ ۱۳/۱۰/۱۳۹۳ ، انتظار مي رود روند جديدي در فعاليت ها و برنامه هاي انجمن ها را شاهد باشيم.

     بر اين اساس اعضاي ستادي شوراي بررسي انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان با حكم وزير محترم آموزش و پرورش براي مدت 3 سال تعيين گرديده و اولين جلسه شورا روز سه شنبه ۸/۳/۱۳۹۴ ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش تشكيل گرديد.

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 13 ارديبهشت 1394 ساعت: 1:8 |تعداد بازدید : 479 نویسنده :

عقد تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگيان

عقد تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگيان

جلسه عقد تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگيان

  نظر به جايگاه سازنده و تأثيرگذار دانشگاه فرهنگيان و انجمن‏هاي علمي آموزشي معلمان در ارتقاي كيفيت فعاليت‏هاي آموزشي، پرورشي و پژوهشي و به منظور مشاركت در زمينه‏هاي علمي و بهره‏برداري بهينه‏تر از امكانات و بسترهاي علمي، آموزشي و پژوهشي و ايجاد تعامل سازنده بين اجزاي بدنه‏ي نظام تعليم و تربيت كشور، تفاهم نامه‏اي ميان دانشگاه فرهنگيان به نمايندگي آقاي دكتر محمود مهرمحمدي(سرپرست دانشگاه) از يك سو و دبيران اتحاديه‏هاي انجمن­های علمی ـ آموزشی معلّمان كشور(فيزيك، ادبيات عرب، رياضي و زبان و ادبيات فارسي)، از سوي ديگر  منعقد گرديد.

اين تفاهم با پيشنهاد، پيگيري، تهيه پيش نويس تفاهم نامه و برنامه ريزي اتحاديه انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان زبان و ادبيات فارسي كشور به نمايندگي آقاي دكتر علي اكبر كمالي نهاد روز چهارشنبه ۲/۲/۹۴ در دفتر رييس محترم دانشگاه فرهنگيان، سازمان مركزي در تهران انجام شد و در جلسه تفاهم آقايان دكتر مهرمحمدي(رييس دانشگاه)، آقاي دكتر ساكي(معاون پژوهشي دانشگاه)،آقاي دكتر دهقانپور(معاون مركز برنامه ريزي، فناوري اطلاعات و منابع انساني وزارت آموزش و پرورش) و دبيران اتحاديه هاي انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان كشور: آقاي دكتر علي اكبر كمالي نهاد(زبان و ادبيات فارسي)، آقاي اسفنديار معتمدي(فيزيك)، آقاي خليل شكوريان(رياضي) و آقاي محمد شقاقي(ادبيات عرب) شركت داشته و با هر يك از اتحاديه ها تفاهم نامه مجزا امضا گرديد.

به منظور تصميم گيري، پيگيري و اجراي مفاد تفاهم نامه افراد نامبرده به عنوان اعضاي كميته مشترك برنامه ريزي و اجراي تفاهم نامه، مأمور به تشكيل جلسات مشترك و تعيين برنامه ها و راهكارهاي اجرايي مفاد تفاهم شدند. 

 

 

 بارگیری(دانلود) متن تفاهم نامه در 4 صفحه

 

 

 

تاریخ ارسال: جمعه 04 ارديبهشت 1394 ساعت: 23:0 |تعداد بازدید : 437 نویسنده :

كسب مدرك دكتري

پيام تبريك

همكار گرامي جناب آقاي دكتر اميد اسلام پناه

با كمال افتخار و خرسندي كسب مدرك دكتري زبان و ادبيات فارسي را محضر حضرتعالي و جامعه ادبي تبريك عرض نموده و آرزومند موفقيت هاي بعدي شما هستيم.

بدون شك كسب اين افتخار ارزشمند موجب پويايي و تكاپوي بيشتر اتحاديه و انجمن استان كرمانشاه خواهد بود. 

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

تاریخ ارسال: یکشنبه 23 فروردين 1394 ساعت: 0:45 |تعداد بازدید : 419 نویسنده :

زمان برگزاري همايش نقد كتب فارسي و مهارت هاي نوشتاري تبريز

 زمان برگزاري همايش نقد كتب فارسي و مهارت هاي نوشتاري استان آذربايجان شرقي

با احترام به اطلاع همكاران محترم عضو اتحاديه مي رساند:

همايش ملي "نقد و تحليل كتاب هاي فارسي و مهارت هاي نوشتاري هفتم و هشتم و نقد داستان" در تاريخ چهارشنبه و پنجشنبه ۳۰ و ۳۱/۲/۱۳۹۴ به همت انجمن علمي معلمان ادبيات استان آذربايجان شرقي برگزار مي گردد؛ پذيراي مقالات علمي همكاران گرامي تا ۳۱/۱/۱۳۹۴ هستيم.

براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت انجمن نامبرده مراجعه فرماييد.

تاریخ ارسال: یکشنبه 23 فروردين 1394 ساعت: 0:36 |تعداد بازدید : 478 نویسنده :

سال نو مبارک

يا مقلب القلوب و الابصار يا مدبراليل و النهار يا محول الحول و الاحوال حول حالنا الي احسن الحال

 

http://ourkids.ir/Content/UserFiles/Images/birthday/99999/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%20%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9,1393,%20%D8%B3%D8%A7%D9%84%20%D9%86%D9%88,%20%D8%A7%D8%B3%20%D8%A7%D9%85%20%D8%A7%D8%B3,%20%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9%20(1).jpg

سال نومي شود.زمين نفسي دوباره مي كشد.برگ ها به رنگ در مي آيند و گل ها لبخند مي زند و پرنده هاي خسته بر مي گردند و دراين رويش سبز دوباره...من...تو...ما...كجا ايستاده اييم.سهم ما چيست؟..نقش ما چيست؟...پيوند ما در دوباره شدن با كيست؟...زمين سلامت مي كنيم و ابرها درودتان باد و ...سال نو مبارك ...چون هميشه اميدوار وسال نومبارك...

تاریخ ارسال: یکشنبه 09 فروردين 1394 ساعت: 15:50 |تعداد بازدید : 620 نویسنده :

همایش نقد وتحلیل کتب ادبیات فارسی پایه های هفتم وهشتم

همایش نقد وتحلیل کتب ادبیات فارسی پایه های هفتم وهشتم

       به منظوردانش افزایی وآشنایی با شیوه های نقد و تحلیل و بهره گیری مفید از تجربیات عینی وعلمی وعملی دبیران ارجمند ادبیات فارسی کشور  انجمن علمی- آموزشی معلمان ادبیات فارسی استان آذربایجان شرقی با پشتیبانی اداره ی کل اموزش و پرورش استان همایش نقد وتحلیل کتاب های جدیدالتالیف ادبیات فارسی و آموزش مهارت های نوشتاری پایه های  هفتم و هشتم و نیز نقد وتحلیل داستان نویسی را در هفنه پایانی اردیبهشت ماه 1394 به مدت دو روز در تبریز بر گزار می نماید . از همه ی علاقه مندان ادبیات گران سنج فارسی  استادان ودبیران کشور دعوت می نماید مقالات وزین علمی وتحقیقی خود را تا پایان فروردین ماه 1394 با رعایت شیوه های نگارشی به نشانی الکترونیکی انجمن مذکور به شرح زیر ارسال فرمایند( بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 08 اسفند 1393 ساعت: 19:16 |تعداد بازدید : 886 نویسنده :

تبریک

تبريك

      بدين وسيله با كمال افتخار و خرسندي، موفقيت همكار گرامي آقاي دكتر علي‏اكبر كمالي نهاد را در چهارمين جشنواره شعر انقلاب اسلامي تبريك عرض نموده و برايشان موفقيت هاي بيش از پيش آرزو داريم.

      پايان نامه دكتري ايشان با عنوان « فضا و مؤلفه هاي سازنده آن در شعر انقلاب اسلامي» در چهارمين جشنواره شعر انقلاب اسلامي كه در تاريخ 14 تا 15 ديماه توسط حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي برگزار گرديد، با  كسب رتبه اول و ديپلم افتخار جشنواره، به عنوان پژوهش برگزيده كشور انتخاب گرديد.

 

 

دبيرخانه اتحاديه

 

تاریخ ارسال: جمعه 19 دي 1393 ساعت: 18:34 |تعداد بازدید : 421 نویسنده :

ششمین جلسۀ شورای اجرائی اتّحادیّۀ انجمن های علمی ـ آموزشی معلّمان زبان و ادبیّات فارسی کشور

ششمین جلسۀ شورای اجرائی اتّحادیّۀ انجمن های علمی ـ آموزشی معلّمان زبان و ادبیّات فارسی کشور

        ششمین جلسۀ شورای اجرائی اتّحادیّۀ انجمن های علمی ـ آموزشی معلّمان زبان و ادبیّات فارسی کشور در روز جمعه مورّخ 28/9/93 ، ساعت 18 در اتاق جلسات خانه معلم شماره 3  شهرستان اصفهان برگزار گردید .

        در این جلسه اعضای شورای اجرائی اتّحادیّه و دبیر و اعضاي شوراي اجرايي انجمن ادبیّات استان اصفهان و  دبیران انجمن هاي ادبیّات استان چهار محال و بختیاری و استان قزوین به عنوان انجمن های مدعو شرکت داشتند. در این جلسه ضمن تشكر از ميزبانان گرامي ، مسائل و موضوعات زیر طرح گردید و مورد بررسی  قرار گرفت و به تصویب رسید :

                                                                   (بقيه در ادامه مطلب)

جلسه

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 12 دي 1393 ساعت: 23:41 |تعداد بازدید : 599 نویسنده :

ششمين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه

ششمين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه

بنابر هماهنگي هاي به عمل آمده با انجمن علمي معلمان ادبيات و اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان، ششمين جلسه شورايي اجرايي اتحاديه در روزها ۲۸ و ۲۹ آذرماه در آن استان برگزار مي گردد. مهمانان اين جلسه دبيران محترم انجمن استان چهارمحال و بختياري و استان قزوين مي باشند.

دستور كار اين جلسه عبارت است از:

1 بحث و تبادل نظر پيرامون همايش نقد كتاب هاي فارسي و مهارت هاي نوشتاري پايه هاي هفتم و هشتم به پيشنهاد انجمن استان مركزي و تنظيم مراحل، شيوه اجرا و...؛

۲  گزارش روند چاپ و توزيع نشريه ارمغان 4 ؛

۳  گزارش نشست مشترك نماينده اتحاديه با فرهنگستان؛

۴  گزارش مرحله كشوري مسابقه مشاعره در استان مركزي؛

۵ پيگيري تقاضاي اتحاديه براي ديدار با رهبر معظم انقلاب؛

 ۶ گفتگو و برنامه ريزي براي بازديد از فرهنگستان و كتابخانه ملي؛

۷ - پيگيري و گفتگو پيرامون همايش ملي بزرگداشت هوشنگ ابتهاج در استان گيلان و كارگاه ملي نقد داستان در استان آذربايجان شرقي؛

۸ - ....

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

تاریخ ارسال: شنبه 22 آذر 1393 ساعت: 2:2 |تعداد بازدید : 376 نویسنده :

نشست اتحاديه با گروه ادبيات فرهنگستان

نشست اتحاديه با گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان

      بر اساس مصوبات شوراي اجرايي اتحاديه و پيگيري و مكاتبات پي در پي با گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان، مقرر گرديد كه تعامل و ارتباط اين اتحاديه با فرهنگستان بيشتر گردد، بر اين اساس و با هماهنگي انجام شده با فرهنگستان، گزارشي مختصر از اتحاديه و فعاليت ها و برنامه هاي آن در خبرنامه شماره ۲ گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان به چاپ رسيد و مقرر شد دبير اتحاديه به عنوان نماينده، در يكي از جلسات گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان جهت ارائه گزارش از شكل گيري، برنامه ها و فعاليت هاي اجرا شده اتحاديه و نيز  گزارشي از ۶ مجمع و كنفرانس زبان و ادبيات فارسي حضور يابند.

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 08 آبان 1393 ساعت: 22:12 |تعداد بازدید : 972 نویسنده :

همدردی

                          همدردی                         

قصه مرگ تو را ناگه شنیدن زود بود              در عزایت جامه اندر تن دریدن زود بود

آخر ای جان پسر، ای میوه‏ی جانم وحید         در ديار جاودان منزل گزیدن زود بود

با نهایت تأسف و تأثر و قلبی آکنده از درد ، درگذشت نابهنگام آقای وحید احمدی، فرزند دلبند و میوه‏ی‏ زندگی همکار ارجمند و  ادیب گرانمایه مان، جناب آقای احمد احمدی را به ایشان و خانواده‏ی داغدار و تمام همکاران گرامیمان در انجمن علمی معلمان ادبیات استان آذربایجان شرقی تسلیت عرض نموده و برای آن همکار گرامی‏ و خانواده‏ی محترم صیر و بردباری و برای مرحوم علو درجات را از حضرت منان مسألت داریم.

دبیرخانه اتحادیه انجمن های علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور - اراک

تاریخ ارسال: دوشنبه 14 مهر 1393 ساعت: 17:52 |تعداد بازدید : 367 نویسنده :

گزارش برگزاری مرحله‏ی کشوری مسابقه‏ی مشاعره‏ی « معلم»

گزارش برگزاری مرحله‏ی کشوری مسابقه‏ی مشاعره‏ی « معلم»

 

    

گزارش مسابقه مشاعره معلم

    مشاعره

با احترام به اطلاع می رساند مرحله‏ی نهایی مسابقه‏ی مشاعره‏ی « معلم» به همت اتحادیه‏ی انجمن های علمی معلمان ادبیات کشور و همکاری صمیمانه‏ی صدا و سیمای شبکه‏ی آفتاب، دانشگاه فرهنگیان(پردیس شهید باهنر اراک) و اداره کل آموزش و  پرورش استان مرکزی در تاریخ 26/6/1393 در آستانه‏ی روز شعر و ادب و یادروز استاد شهریار در استودیوی صدا و سیمای استان مرکزی(شبکه‏ی آفتاب) برگزار گردید؛ برگزیدگان محترم مرحله‏ی استانی از 12 استان(آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، خوزستان، فارس، قم، گیلان، مازندران، مرکزی، کرمانشاه، یزد و کرمان) در چهار مرحله به رقابت پرداختند:

مرحله‏ی اول - مشاعره‏ی سرعتی:  مشاعره بر اساس حرف آخر ابیات، 

مرحله‏ی دوم - حفظ غزل: حفظ غزل از مولانا، صائب(یا غزلی به دلخواه)، حافظ و سعدی (هرکدام یک غزل)،

مرحله‏ی سوم- مشاعره بر اساس واژگان،

مرحله‏ی چهارم - رو خوانی: روخوانی و روان‏خوانی از کتاب مثنوی مولانا، دفتر اول.

(بقیه در ادامه‏ی مطلب)

 

 

 

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 28 شهريور 1393 ساعت: 19:41 |تعداد بازدید : 635 نویسنده :

امتیازها و توضیحات مسابقه مشاعره

امتیازها و توضیحات مسابقه مشاعره

با سلام و احترام

به منظور اجرای بهتر و عادلانه مسابقه ملی مشاعره، در زیر به برخی امتیازها و نکات ضروری در این خصوص شاره می شود:

 

مواردی که در مشاعره دارای امتیاز منفی هستند:

* مشاعره سرعتی(کسر از 40 امتیاز):

- مکث بیش از 10 ثانیه بعد از خوانش بیت توسط نفر قبل (2 امتیاز کسر می‏شود.)

- غلط خوانی (هر مورد 25صدم امتیاز)

- رعایت نکردن لحن و اجرای نادرست شعر( هر مورد 25 صدم امتیاز)

- خوانش نیم بیت (یک مصراع) امتیازی ندارد. ( 2 امتیاز کسر می شود.)

- مکث بیش از حد یا تپق زدن هنگام خواندن( 25 صدم امتیاز)

- بی دقتی به حرف پایانی شعر نفر قبل( 25 صدم امتیاز)

- شروع بیت با حروف همصدا (مثلاً به جای ص با س آغاز کند.) امتیاز منفی دارد. (حرف پایانی نفر قبل ملاک است.) ( 1 امتیاز منفی )

- شروع قبل از پایان یافتن خوانش شعر توسط نفر قبل( شروع بی موقع) ( 25 صدم امتیاز)

- لغزش ها و خطاهای دیگر به تشخیص داوران.         (بقیه در ادامه مطلب)


ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت: 15:59 |تعداد بازدید : 375 نویسنده :

صورت جلسه‏ی پنجمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‌ی

 

صورت جلسه‏ی پنجمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره ی چهارم 

 

 

جلسه شورا اتحادیه معلمان ادبیات کشور

 

       پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی این استان، در تاریخ 1 تا 3 شهریور 1393 در اداره‏ی آموزش و پرورش شهرستان ایلام با حضوراعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان ایلام  برگزار گردید. دستور این جلسه بر اساس هماهنگی قبلی عبارت بود از:

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 13 شهريور 1393 ساعت: 22:59 |تعداد بازدید : 563 نویسنده :

اطلاعیه ی برگزاری مرحله ی نهایی مسابقه ی مشاعره ی « معلم»

 

اطلاعیه ی برگزاری مرحله ی نهایی مسابقه ی مشاعره ی « معلم»

http://www.arsooy.com/file/pic/photo/2014/05/b48c5caa270b97eebb29a18949290e5d_500.jpg

 

         ضمن تبریک به برگزیدگان محترم مرحله ی استانی و سپاس و تشکر از همکاران محترم برگزارکننده ی مسابقه ی ملی مشاعره ی « معلم»، به اطلاع می رساند مرحله ی نهایی مسابقه در تاریخ 26/6/1393 در اراک برگزار می گردد؛ شرکت کنندگان محترم ضمن اعلام حضور شیوه نامه برگزاری مسابقه را مطالعه فرموده و با آمادگی کامل در مسابقه شرکت فرمایند.

 

مسابقه در چهار مرحله به شرح زیر برگزار می گردد:

 

 مرحله‏ی اول - مشاعره‏ ی سرعتی:  مشاعره بر اساس حرف آخر ابیات( 40 امتیاز )، 

 

مرحله‏ی دوم - حفظ غزل: حفظ غزل از مولانا، صائب، حافظ و سعدی (هرکدام یک غزل)(20 امتیاز )

 

مرحله‏ی سوم- مشاعره بر اساس : واژگان (واژگان مورد مسابقه بر روی سایت قابل دریافت می باشند.) (30 امتیاز )

 

مرحله‏ی چهارم - رو خوانی: روخوانی و روان‏خوانی از کتاب مثنوی مولانا، دفتر اول( 10 امتیاز ).

 

جمع همه‏ی موارد 100 امتیاز

 

برای دانلود و بارگیری واژگان مشاعره اینجا را کلیک نمایید.

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: دوشنبه 27 مرداد 1393 ساعت: 1:31 |تعداد بازدید : 741 نویسنده :

برگزاری جلسه پنجم شورای اجرایی اتحادیه

برگزاری جلسه پنجم شورای اجرایی اتحادیه

با سلام

ضمن تقدیر و تشکر از انجمن علمی معلمان ادبیات استان ایلام، خصوصا دبیر محترم انجمن جناب آقای منصوری به خاطر هماهنگی های انجام شده، به اطلاع می رساند پیرو مصوبه جلسه 4 اتحادیه در گرگان، پنجمین جلسه شورای اجرایی اتحادیه در تاریخ 2 و 3 شهریور 93 در استان ایلام برگزار می گردد.

دستور جلسه:

الف - تصمیم گیری درخصوص نحوه اجرای مرحله نهایی(کشوری)مسابقه ملی مشاعره در استان مرکزی.

ب - برنامه ریزی برای داوری مقالات و  انتشار مجله شماره 4 ارمغان.

ج - تصمیم گیری و برنامه ریزی برای شرکت در نشست فرهنگستان زبان و ادب فارسی .

 

د -  جمع بندی مسابقه ملی کتابخوانی.

ه - ارائه گزارش فعالیت های در حال اجرا.

و - سایر موارد.

 

با تشکر

دبیرخانه اتحادیه  

تاریخ ارسال: سه شنبه 21 مرداد 1393 ساعت: 1:6 |تعداد بازدید : 422 نویسنده :

پاسخ نامه مسابقه ی ملی کتاب خوانی

 

پاسخ نامه‏ی مسابقه‏ی ملّی کتاب‏خوانی : 

 برای دانلود فایل پی دی اف پاسخ نامه اینجا را کلیک کنید.

تاریخ ارسال: جمعه 13 تير 1393 ساعت: 0:50 |تعداد بازدید : 501 نویسنده :

اعلام نتایج مسابقه ی ملی کتاب خوانی

 

نتایج آزمون ملی کتاب‏خوانی

 

با احترام، ضمن تشکر از شرکت کنندگان محترم در مسابقه‏ی ملی کتابخوانی و با تقدیر و سپاس ویژه از انجمن علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی استان خوزستان به منظور برگزاری مطلوب و شایسته‏ی آن، نتایج مسابقه به شرح زیر اعلام ‏می‏گردد:

(بقیه در ادامه مطلب)

 

افراد برگزیده‏ی کشور:

 

ردیف

شهرستان

استان

رتبه‏ی کشوری

نام و نام خانوادگی

امتیاز از 50

1

قم

قم

اول

معصومه افتخاری

45/5

2

قم

قم

دوم

زهراجعفرزاده اردستانی

44

3

دزفول

خوزستان

سوم

نسرین داوود نیا

43

 

افرادی که به قید قرعه برنده‏ی کارت هدیه‏ی پنجاه هزار تومانی شده‏اند:

 

شهرتان

استان

نام و نام خانوادگی

ردیف

اهواز

خوزستان

مهناز اسکندریان

1

نجف آباد

اصفهان

فاطمه حبیب اللهی

2

قم

قم

فرشته شاطریان

3

اصفهان

اصفهان

زهره گرمسیری

4

نجف آباد

اصفهان

مهری کاظمی

 

 

5

  برای دانلود فایل پی دی اف نتایج نهایی مسابقه ملی کتابخوانی اینجا را کلیک کنید

تاریخ ارسال: جمعه 13 تير 1393 ساعت: 0:40 |تعداد بازدید : 1020 نویسنده :

ماه میهمانی خدا

ماه مبارک رمضان ماه میهمانی بندگان الهی و شستشو رخت های گناه در رود رحمت الهی بر همه ی دعوت شدگانش پیشاپیش مبارک باد...

  رمضان 93

تاریخ ارسال: جمعه 06 تير 1393 ساعت: 18:58 |تعداد بازدید : 504 نویسنده :

صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

 

صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان  زبان و ادبیات فارسی کشور

 

    چهارمین جلسه‌ی اعضای شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان، در تاریخ21 تا 23  خرداد ماه 1392 در شهر گرگان  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان  گلستان و دو دبیر انجمن مهمان  انجمن‏های استان‏ ایلام و مازندران) برگزار گردید. (بقیه در ادامه مطلب)

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 29 خرداد 1393 ساعت: 0:1 |تعداد بازدید : 577 نویسنده :

ولادت با سعادت امام زمان مبارک

 

ولادت با سعادت حضرت مهدی صاحب الزمان بر همه ی عاشقان راهش و دوستداران امتش مبارک و شاد باش...

 

افسران - صاحب زمان!

تاریخ ارسال: پنجشنبه 22 خرداد 1393 ساعت: 23:54 |تعداد بازدید : 322 نویسنده :

تمدید مسابقه ملی کتاب خوانی

تمدید مسابقه ملی کتاب خوانی

با سلام

      ضمن تشکر از استقبال خوب و شایسته همکاران گرامی از مسابقه، به اطلاع می رساند زمان ارسال پاسخنامه های همکاران تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 20 خرداد 1393 می باشد و پاسخنامه هایی که تا این زمان به پست پیشتاز سپرده یا ایمیل شوند، در مسابقه شرکت داده خواهند شد.

متذکر می گردد این تاریخ قابل تمدید نخواهد بود.

با تشکر

دبیرخانه اتحادیه

تاریخ ارسال: شنبه 17 خرداد 1393 ساعت: 23:5 |تعداد بازدید : 523 نویسنده :

اطلاعات لازم برای مسابقه ملی کتابخوانی

اطلاعات لازم برای مسابقه ملی کتابخوانی

 

 

نشانی:

اهواز،کوی پادادشهر، خیابان 14، روبه‏روی مرکز رفاهی فرهنگیان، کد پستی 6183955787 ، پژوهشکده‏ی تعلیم و تربیت آموزش و پروش خوزستان، دفتر انجمن علمی معلمان ادبیات فارسی استان خوزستان

شماره حساب انجمن:

 

سیبای بانک ملی    0107093876009   به نام انجمن علمی معلمان ادبیات استان خوزستان

پست الکترونیکی برای ارسال پاسخنامه:

hasangarmsiri35@gmail.com

 همکاران گرامی می توانند پاسخنامه را از سایت دریافت نموده و پس از تکمیل و درج شماره فیش واریزی، آن را به این آدرس پست الکترونیکی ارسال فرمایند.

با سپاس

کمالی نهاد 

تاریخ ارسال: یکشنبه 11 خرداد 1393 ساعت: 22:29 |تعداد بازدید : 652 نویسنده :

اعیاد شعبانیه مبارک

تاریخ ارسال: شنبه 10 خرداد 1393 ساعت: 21:57 |تعداد بازدید : 400 نویسنده :

متن پرسش ها و پاسخ نامه مسابقه ملی کتابخوانی

متن پرسش ها و پاسخ نامه مسابقه ملی کتابخوانی

برای دانلود فایل پی دی اف (pdf) سوالات اینجا را کلیک کنید

برای دانلود فایل ورد(word) پاسخ نامه اینجا را کلیک کنید.

توجه:پس از بارگیری سوالات با فرمت پی دی اف و بارگیری پاسخ نامه با فرمت ورد کافیست پاسخ هر سوال را در بخش پاسخ نامه که با فرمت ورد هست در هر سوال مربوطه با علامت ستاره (*) علامت زده سپس پس از علامت زدن سوالات مربوطه فایل ورد را ذخیره و سپس پاسخنامه را پس از تکمیل و درج شماره فیش واریزی، به آدرس مندرج در متن بخشنامه مسابقه ارسال فرمایید باتشکر

تاریخ ارسال: پنجشنبه 08 خرداد 1393 ساعت: 1:18 |تعداد بازدید : 573 نویسنده :

عید مبعث بر همه ی مسلمین جهان و دوست داران پیامبر رحمت مبارک بادعید مبعث وبلاگ فرشاد زنگنه

عید مبعث بر همه ی مسلمین جهان و دوست داران پیامبر رحمت مبارک باد

عید مبعث وبلاگ فرشاد زنگنه

تاریخ ارسال: سه شنبه 06 خرداد 1393 ساعت: 15:29 |تعداد بازدید : 415 نویسنده :

روز بزرگداشت خیام

روز بزرگداشت خیام گرامی باد

از منزل کفر تا به دين يک نفس است
وز عالم شک تا به یقین یک نفس است
ایـن یـک نفس عـزیز را خـوش مـی دار
کز حاصل عمر ما همین یک نفس است

 

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 29 ارديبهشت 1393 ساعت: 0:49 |تعداد بازدید : 394 نویسنده :

تبلیغات مذهبیانتظار8