close
تبلیغات در اینترنت
گزارش پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه

مشاهیر ادب و فرهنگ ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

گزارش پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه

به‌نام خدا

 

گزارش پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی-آموزشی  معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره پنجم

 

   پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی پنجم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه‏ریزی و آموزش نیروی انسانی  و اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان،  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای انجمن علمی معلمان ادبیات استان  مرکزی همراه با جلسه اعتباربخشی کتاب نگارش پاية دهم در تاریخ 23 و24 اردیبهشت 1395  در اراك برگزار شد. اتحاديه در اين نشست وزين توانست بین اکثر همکاران و نهادهای تاثیرگذار در نظام آموزشی زبان و ادب فارسی اتحاد برقرار نماید. این برای اولین بار بود که چند نهاد کشوری با اتحاد و انسجام خود در باب کتاب های درسی دور یک میز نشستند و به رای زنی پرداختند. بزرگواران و استادان و گروه ها و نهادها و ارگان های حاضر در همایش عبارت بودند از:

1-    دکتر قاسم پور مقدم ، رئیس دفتر تالیف و برنامه ريزي کتب درسی وزارت آموزش و پرورش در گروه زبان و ادبیات فارسی؛

2- دکتر عبدالرسول صادق پور، مسئول کمیته ی راهبردی ادبیات فارسی كشور در دورة متوسطه ی دوم؛

3- آقای رضا حسین پور ، مسئول کمیته کیفیت بخشی آموزش ادبیات فارسی كشور در دورة متوسطه ی اول؛

4- دکتر حسين صادقی، نماینده ی محترم وزیر آموزش و پرورش و مولف كتاب‌هاي درسي؛

5- دبیر و اعضای محترم شورای اجرایی اتحادیه ی انجمن های علمی و آموزشی معلمان ادبیات کشور؛

6- جناب آقای شهريارفولادوند، مديركل محترم آموزش و پرورش استان مرکزی و معاونان ايشان؛

7- جناب آقای عباس علیخانی، سرگروه ادبیات استان مرکزی و جمعی از دبیران موفق استان مرکزی؛

8- سركار خام حيدري و سركار خانم ميرفارسي، نمایندگان محترم فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛

9- اعضای محترم کمیته ی اعتبار بخش کتابي از دفتر تالیف کتب درسی؛

10- دبیر و اعضای محترم انجمن علمی و آموزشی معلمان استان مرکزی؛

11. مولفان محترم کتاب های درسی؛

12 استادان محترم دانشگاه فرهنگيان، پرديس‌هاي استان مركزي.

این استادان و بزرگواران در همایش از استان های: مرکزی - تهران - فارس - گیلان - گلستان - آذربایجان شرقی - کرمان و مازندران شرف حضور داشتند.

در این جلسه سه موضوع دستور جلسه مورد بررسی قرار گرفت که تصمیمات زیر در هم اندیشی شورای اجرایی اتحادیه به نتیجه رسید:

1-    در خصوص اجرای دوره ضمن خدمت «آیین و مهارت‌های نوشتن » که در جلسه قبل نیز به تصویب  رسیده بود و بخشنامه هم به استان‌ها گردیده بود، مقرر شد با توجه به تاریخ محدود آن، در تابستان 95 با برنامه ريزي استانها و نظارت اتحاديه اجرایی شود. قابل به ذکر و یاد آوری است که در این دوره محدویتی برای دبیران در رشته های مختلف وجود ندارد و همه دبیران و پست‌هاي شاغل در آموزش و پرورش می‌توانند در این دوره ضمن خدمت شرکت کنند.

2-    براي مسابقه ملي مشاعره «حافظ» به میزبانی استان قزوین که به صورت بخشنامه کشوری اطلاع رسانی شده است، مقرر شد دبیران انجمن‌ها مرحله استانی را  برگزار کرده و نفر برگزیده استان خود را تا 20 خرداد 95  طی نامه مکتوب به دفتر اتحادیه معرفی نمایند.

3-    درخواست و بخشنامه مسابقه ملی كتابخواني مجازی «گلستان سعدی» که توسط  دبیرانجمن علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی استان خوزستان پیشنهاد شده بود،  توسط  اعضای شورای اجرایی اتحادیه ادبیات فارسی کشور  بررسی گردید و مقرر شد به منظور تشويق همكاران به شركت بيشتر در مسابقه، يا دوره ضمن خدمت (با ساعتي حدود 10 ساعت) در نظر گرفته شود و يا اينكه بر تعداد و ميزان هدايا افزوده شود و پس از تمهيد اين مقدمات به استان‌ها ارسال گردد

 

.

 

با سپاس

دبيرخانه اتحاديه - اراك

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:55 |تعداد بازدید : 410 نویسنده :

دیدگاههای این مطلب

دانشور
1395/4/23|9:30
سلام . استاد گرامی اقای دکتر کمالی نهاد. از تصمیم هایی که مصوب کردید خبری نشد؟ چاپ مقالات و.... باز فقط حرف و حدیث .... دکتر جان چه کردید؟ ما که دست شستیم از وعده و وعیدهای شما
پاسخ : سلام.
عرض ادب
بايد در جريان كار باشيد تا بدانيد چقدر دنبال كار هستيم و به خاطر خيلي از مشكلات همچنان درگير.
دانشگاه فرهنگيان چندين جلسه داشته اند و همچنان قول قطعي نداده اند. مشكلات مالي بيشترين و اصلي ترين مشكلشان است.
سپاس
خادم الرسول
1395/3/2|15:29
مرگ انقدر ترسناک و زندگی انقدر شیرین نیست که شرف و شرافت خود
را از یاد ببری. امیر مومنان علی ع

شما گمراهان که از گذاشتن یک پیام منتقد هراس دارید چگونه آینده سازان کشور را راهنمایی میکنید؟.
آنقدر جیبهایتان سنگین شده از پول بیت المال که سنگینی آن به گوش و مغزهایتان هم سرایت کرده. خدا شما رو به راه راست راهنمایی فرماید.
پاسخ : سلام.
خادم الرسول عزيز. ما هر روز سايت را نمي خوانيم تا انتقاد شما را بلافاصله روي سايت بگذاريم. از انتقادها هم استقبال مي كنيم. ولي كاش اندكي بيشتر مي انديشيد و سخن مي گفتيد. خواهش دارم شما مهمان بعدي جلسه اتحاديه ما باشيد تا زين پس آگاهانه تر قضاوت كنيد.
هر كس فقط همين چند جمله را بخواند، مصداقش را خواهد يافت.
با سپاس
خادم الرسول
1395/2/30|12:46
سلام علیکم. چه دکان بازاری دبیر و شورای اجرایی اتحادیه ادبیات راه انداخته اند. در این چند سالی که در خدمت یکی از انجمهای استانهای محروم کشور هستم به یاد ندارم اتحادیه در حق انجمنها کار شایسته و چشم گیری انجام داد ه باشد. جیب گشادی برای خود دوخته اید که انجمن ها و معلمان بیچاره رو تلکه کنید. در این اشفته بازاری که معلمان بیچاره محتاج ضمن خدمت هستن خوب راهی را در پیش گرفته اید. شما دبیر اتحادیه و افرادشورای اجرایی تا کجا میخواهید بروید.؟ کتاب مشاعره پول واریز کنید . برای ضمن خدمت کتابش هم پول واریز کنید.
لیست بعدی کسانی که اختلاس دزدی کردنده اند از قرار اتحادیه ادبیات معلمان کشور است. خدا آخر و عاقبت شما را ختم به خیر کند . انشاالله
پاسخ : سلام. با عرض ادب و احترام
برادر يا خواهر گرامي
دهان را باز كردن و بي ملاحظه و از پشت پرده سخن گفتن و بي احترامي كردن، شايسته هيچ انسان عاقل و دانايي نيست. وقتي از چيزي بي اطلاع هستيم، سكوت بزرگ ترين دانايي است. مگر كسي شما را مجبور به شركت در برنامه ها كرده است؟ آيا از هزينه اجراي برنامه ها اطلاع داريد؟ آيا از تلاش يك ساله دوستان براي اين برنامه ها اطلاع داريد؟ آيا فكر مي كنيد اتحاديه بودجه اي دارد و وظيفه دارد براي همكاران هزينه اش كند؟ آيا فكر كرده ايد لابد همكاران اتحاديه حقوق هاي كلان دارند و شما از گرفتنش عقب مانده ايد؟
هر گاه احساس كرديد كه مي توانيد كاري براي همكاران كشور بهتر از اين اجرا كنيد، قدمتان بر ديدگان ما . تشريف بياوريد و ياري كنيد. نه اينكه بي حرمتي
با تشكر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات مذهبیانتظار8