close
تبلیغات در اینترنت
گزارش ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی

مشاهیر ادب و فرهنگ ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

گزارش ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی

گزارش ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی از دوره پنجم

 اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی- آموزشی  معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

 

   ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی پنجم، که همزمان با مسابقه ملی مشاعره ( حافظ) بود  پس از هماهنگی با مرکز برنامه‏ریزی و آموزش نیروی انسانی  و اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان،  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای انجمن علمی معلمان ادبیات استان قزوین  و دو انجمن مهمان (استاهای آذربایجان غربی و کرمانشاه )، مورخ 31/4/1395 در سالن کنفراس خانه معلم قزوین  برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر کمالی نهاد دبیر اتحادیه انجمنهای علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی کشور و نماینده‌ی دفتر تألیف کتب در وازرتخانه، ضمن تشکر ازاداره آموزش پرورش استان قزوین و انجمن علمی و آموزشی معلمان ادبیات فارسی این استان به خصوص دبیر محترم انجمن جناب ملاحاجی آقایی و  همه‌ی اعضای شورای اجرایی اتحادیه‌ی ادبیات فارسی کشور و تأکید بر این‌کرد که اتحادیه  ادبیات فارسی کشور با همکاری انجمنهای علمی و آموزشی استانها میتوانند تواتمندیهای خود را در کشور نشان دهند و وزارتخانه با پشتیبانی همکارانی چون اعضای شورای اتحادیه‌ی ادبیات فارسی کشور و انجمنهای استانها میتواند کارهای اجرایی در مورد همایشهای کشوری در مورد بررسی کتب جدید ‌بر گزار کند.  

     در ادامه‌ی این جلسه پس از تشريح دستور جلسه و بحث و گفتگو، تصمیماتی به شرح زيراتخاذ شد:

1.  اجرای دوره‌ی ضمن خدمت کشوری( آیین و مهارتهای نوشتن)   با هماهنگي مركز برنامه‏ریزی و آموزش نيروي انساني وزارت متبوع و دبيرخانه اتحاديه  در چند استان مرکزی- یزد- خوزستان-گلستان-قم- آذربایجان شرقی قزوین  برگزار گردید. از دبیران انجمنهای استانهایی که این دوره ضمن خدمت را برگزار نکرده اند خواسته میشود تا قبل از اتمام زمان  بر گزاری دوره که آخر شهر یور ماه است برای بر گزاری آن اقدام نمایند.

بر گزاری این دوره ضمن خدمت و تعیین مدرس آن در استانها حتما باید زیر نظر اتحادیه انجمنهای علمی آموزشی معلمان ادبیات کشور باشد.  بعد از اتمام برگزاری دوره گزارش هم به صورت مکتوب وهم تصویری برای دبیر خانه اتحادیه ادبیات فارسی کشور ارسال گردد.

اسامی همکاران شرکت کننده در این دوره ضمن خدمت در فایل اکسل همانند فرم شماره 5 ضمن خدمت باید تنظیم وتا هفته اول مهر ماه 1395 به پست الکترونیکی ایمیل دبیر اتحادیه ادبیات ارسال گردد.

مبلغ ثبت نام برای هر  همکار فرهنگی 25 هزار تومان است که 5 هزارتومان به حساب اتحادیه  انجمنهای علمی آموزشی ادبیات فارسی و 20 هزار تومان برای حق عضویت و برگزاری ضمن خدمت به حساب انجمنهای علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی استانها واریز میشود.

 کتاب پیشنهادی برای این دوره ضمن خدمت «صداهایی برای ننوشتن و آواهایی برای نوشتن» اثر دکتر فریدون اکبری شلدره با مقدمه‌ی دکتر خرمشاهی از نشر روزگار.است. موضوع کتاب در مورد مهارت‌های نوشتاری  وآموزش انشا است.

تهیه‌ی کتاب از طریق نشر روزگار خواهد بود که دبیران انجمن‌های استان‌‌ها برای سهولت می‌توانند آن را برای اعضای خود تهیه نمایند. قیمت هر جلد کتاب 500/12 تومان است.

شماره حساب  اتحادیه ادبیات فارسی کشور

 بانک ملی- سیبا  0106608646007

2- مقالات بسیاری از فرهنگیان استانهای مختلف برای چاپ در مجله رودکی به پست الکترونیکی یا دفتر اتحادیه ارسال شده است. که بعد از مطالعه و بررسی توسط شورای پژوهشی اتحادیه ادبیات فارسی کشور  به مرور چاپ خواهند شد.

هزینه چاپ هر مقاله در چهارمین صورت جلسه شورای اجرایی اتحادیه در سایت اتحادیه درج  گردیده است.

 

3- پیشنهاد  دبیر انجمن علمی آموزشی معلمان ادبیات استان خوزستان در مورد برررسی سالانه فعالیتهای انجمنهای ادبیات استانها   هر 6 ماه توسط یک انجمن مجری انجام شود در جلسه مطرح گردید و مورد ارزیابی و در انتها رای گیری قرار گرفت که با استقبال مواجه نگردید.

4- همه ی دبیران انجمنهای علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی استانهای کشور باید لیست جدیدی از اعضای انجمن خود را تا پایان شهریور ارسال کنند. در لیست جدید ( نام و نام خانوادگی-  نام پدر -کد پرسنلی- کد ملی مدرک تحصیلی-شماره همراه- شماره منزل- آدرس محل سکونت و در صورت امکان پست الکترونیکی ) اعضا قید شود.

5-طی رای زنی ها و مطالعه دستور المعلهای مصوب شده در اتحادیه ادبیات فارسی و رای گیری دوباره از اعضای شورای اجرایی مصوب گردید که دفتر اتحادیه در هر استانی باشد انجمن آن استان از پرداخت هر گونه هزینه ای به حساب اتحادیه معاف است.

6- در انتهای جلسه اعضای شورای اجرایی اتحادیه ضمن تبریک به دبیر اتحادیه ادبیات فارسی کشور و استان مرکزی برای آنکه دفتر راهبردی ادبیات فارسی متوسطه دوم به این استان منتقل شده است. قرار شد بر نامه های مشترکی بین دفتر اتحادیه  ادبیات کشور و دفتر راهبردی  در آینده برای پیشرفت و پیشبرد اهداف هر دو بر گزار گردد. که در این راستا اشاره به کارگاههای آموزشی برای پایه دهم شد.

7- در انتها مصوب شد هفتمین جلسه شورای اجرایی از پنجمین دوره با هماهنگی اداره آموزش و پرورش و انجمن استان گلستان در نیمه دوم شهریور ماه 1395 در آن استان با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه ادبیات فارسی کشور برگزار گردد.

                                  روابط عمومی اتحادیه ادبیات فارسی کشور

 

 

 

تاریخ ارسال: یکشنبه 10 مرداد 1395 ساعت: 1:55 |تعداد بازدید : 495 نویسنده :

دیدگاههای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات مذهبیانتظار8